Бимилк Баланс плус IMUNO Јогурт 1кг

65ДЕН.

  • Шифра на производ: ZMA13486
  • Достапност: На залиха

Тагови: bimilk, bitolski, jogurt, бимилк, битолски, јогурт, balans, баланс, Imuno, Имуно,


Чувство на леснотија – секој ден !!!

Balans+ содржи активни јогуртни култури кои ја подобруваат дигестијата на лактозата. Содржи и калциум кој придонесува за нормална функција на Вашиот дигестивен систем. Овој одличен пробиотски функционален и хранлив производ на вкусен начин Ви помага во динамичното секојдневие. Тој ги содржи сите важни состојки за активен метаболизам и добро варење на храната. По само 10 дена секојдневна употреба, ги намалува стомачните и дигестивните тегоби и делотворно влијае на цревната флора.

Производот трае 27 денa од денот на производство. Да се чува на температура од 0°C до +8°C. Пред употреба добро да се протресе.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha