ДОСТАВУВАМЕ БЕСПЛАТНО ЗА СМЕТКА НАД 500 ДЕНАРИ

  • Дорина Чоколадо Млечно 80гр

Состојки

Шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (млеко), емулгатор соја лецитин, арома.
Млечна чоколада содржи: мин. 31% какао делови, мин. 18% суви материи од млеко.
Можe дa содржи лешници, бадеми, кикирики, глутен.

Halal certificate


НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g

Енергетска вредност (kJ / kcal) 2395 kJ / 570 kcal
Масти (g) 32,9 g од кои

заситени масни киселини (g) 20,9 g

Јаглени хидрати (g) 54,2 g

од кои шеќери (g) 51,5 g
Протеини (g) 6,4 g


Сол (g) 0,25 g


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

Дорина Чоколадо Млечно 80гр

  • Шифра на производ: ZMA11029
  • Достапност: На залиха
  • 52ден.


Тагови: Чоколади, Cokoladi,