Дорина Чоколадо со кекс 80гр

49ДЕН.

  • Шифра на производ: KOL12911
  • Достапност: На залиха

Тагови: Чоколади, Cokoladi,

Состојки

Шеќер, какао путер, обрано млеко во прав, кекс 12% (пченично брашно, шеќер, путер (млеко) 7%, растителна маст (палма, шеа), мед, средствa зa нараснување: E 503, E 500; декстроза, лактоза (млеко), прехранбена сол, аромa, регулатор на киселост E 341), какао маса, сурутка во прав (млеко), млечна маст, лешници, емулгатор соја лецитин, аромa.
Млечна чоколада содржи: мин. 27% какао делови, мин. 19% суви материи од млеко.
Можe дa содржи бадеми, кикирики.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2138 kJ / 511 kcal
Масти (g) 25,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 14,0 g
Јаглени хидрати (g) 63,0 g
од кои шеќери (g) 42,0 g
Протеини (g) 8,2 g
Сол (g) 0,34 g

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha