ДОСТАВУВАМЕ БЕСПЛАТНО ЗА СМЕТКА НАД 500 ДЕНАРИ

  • Јадро Оригинал Наполитанки 200гр


Состојки

Шеќер, растителнa маст (пaлмa), пченично брашно, оберено млеко во прав 6%, декстроза, какао во прав со намалени маснотии 2%, пченкарен скроб, ароми, регулатор на киселост: E 500, прехрамбена сол.
Може да содржи лешници, кикирики и соja.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g Енергетска вредност (kJ / kcal) 2275 kJ / 544 kcal Масти (g) 30,6 g од кои заситени масни киселини (g) 14,2 g Јаглени хидрати (g) 61,6 g од кои шеќери (g) 40,0 g Протеини (g) 4,5 g Сол (g) 0,20 gНапишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha

Јадро Оригинал Наполитанки 200гр

  • Шифра на производ: KOL27637
  • Достапност: На залиха
  • 75ден.


Тагови: Наполитанка, Napolitanka, Jadro, Јадро, Вафли,