Милка Чоколадо Орео 300гр

170ДЕН.

  • Шифра на производ: 7622210384362
  • Достапност: На залиха

Тагови: милка, чоколадо, milka, milk, cokolado, орео, oreo, чоколада, cokolada,


Состав: Шеќер, какао путер, ЛЕШНИКОВА паста (13%), обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од МЛЕКО) дехидратиранa млечни масти, емулгатор (соја лецитин), ароми. Млечниот чоколадо со алпски млеко содржи минимум 30% какао маса. Може да има други ОРЕВИ И пченица

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2290 kJ /
550 kcal
масти 33.5g
Од кои заситени масни киселини 16g
јаглехидрати 52.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 51g
влакна 2g
протеин 7.7g
сол 0.28g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha